loading...

PS4 BLURAY LENS DEĞİŞİMİ

PS4 BLURAY SÜRÜCÜ OPTİK OKUYUCU LENS DEĞİŞİMİ VE ONARIMI

PS4 Optik Okuyucu Lens Değişimi ve Onarımı

PS4 Optik Okuyucu Lens Arızası cihazda bulunan mikro okyucudan kaynaklanmaktadır.Bu optik okuyucu halk arasında PS4 GÖZ ARIZASI olarakta adlandırlmaktadır.PS4 Optik Okuyucu Lens Arızası cihazın  CD okumamasından kaynaklanmaktadır.

Ps4 ümüzün lazer okuyucu gözü bize uzun yıllar hizmet edecek şekilde tasarlanmış aslında kolay kolay bozulmayan CD okuma gözüdür. Okuma esnasında blu-ray diskinde olan mavi lazer eşliğinde okumaktadır CD cihazaın  blu-ray sürücüe verildiğinde CD okuma yuvasına yerleştikten sonra   Blu-ray’ de kullanılan sayısal açıklık değeri ile örneğin 10000 dev/dak. lık bir dönme hızı için Blu-ray 12x yani yaklaşık 450 Mbps’ lık gibi bir hıza ulaşabilmekte. Bu sebepten dolayı BDA 8x’ e kadar bir oyun okuma hızına ulaşılmaktadır

Tabiki zaman içerisinde bazı nedenlerden dolayı arızalar oluşmakta ve kullanıcılar için can sıkıcı bir hal almaktadır.

Optik Okuyucu Lens Arıza nedenleri:

1. Ps4 cihazımıza koydugumuz disklerin dış ortamda dikkatsiz kullanımı,diskin altında parmak izleri veya yanlış temizleme yöntemleri(disk üzerindeki baskılı kısım cdnin kaplamasını yani asıl bilgilerin yüklü oldugu tarafa sert cisim temasları) neticesinde diskte oluşan üst kaplama çizilmeleri sonucunda diskin zor okunması ve zorlama sonucu oluşan ps4 bluraydeki mercek göz çizilmelerine neden olmaktadır.Bu sebepten dolayı PS4 Optik Okuyucu Lens arızası gözükmektedir.

Tozlu ortam bakımsız cihaz Bu nedenler ise ps4 lazer gözün aşırı tozlanmasına neden olmakta veps4  lazer gözü içerisinde mavi ışık yayan lensin kirlenmesine neden olmakta ayrıca ps4 lazer gözünün içerisinde bulunan odaklanma sağlayan micro aynaların kirlenerek ışıgı zayıf veya hiç yansıtamaz duruma gelmesi durumunda PS4 Optik Okuyucu Lens arızası gözükmektedir.

3 Sürekli cihazı çalıştırmak aşırı oyun oynama sonucu günde 8-10 saat gibi açık bırakıp sürekli disk çalıştırmak ps4 lazer gözünü yormakta ve buna bağlı olarak PS4 Optik Okuyucu Lens arızası gözükmektedir.

4 Cihazı sökerek lazer temizliginde sert cisim kullanılması sonucu mercek cizilmesi.Ps4 lazer gözünü zarar görmesi sonucunda oluşan kırık kopma veya yerinden çıkması söz konusu durumlarda PS4 Optik Okuyucu Lens arızası gözükmektedir.

 

PS4 Optik Okuyucu Lens Arızası Onarım Süreci

PS4 Optik Okuyucu Lens Arızas Oyun oynama esnasında aniden oyundan çıkması,cd yükleme esnasında geç algılama,aniden ekranda hata kodu belirmesi,bazı cdleri okuyup bazılarını kısmen okuma veya ps4 gözünün hiç okumama gibi sayılabilir.Ps4 makinamızı mümkünse okunmayan diskler ile birlikte kontrole getirilmesi daha netlik verebilecek sonucara çözümlere ulaşılabilir

Sonuç olarak bu arızaların bazı nedenleri azda olsa mekanizma kaynaklıda olabilir.Bunun tespit edilmesi için kullanıcılara tavsiyemiz cihazlarımızı tamire verirken bu işi yapacak yeterli ekipman donanım ve bilgi sahibi olan servislere cihazlarımızı teslim etmektir.Ps4 arızası veren göz lens modelli KEM-490A - KEM-860A - KEM-496AAA olarak her farklı cihaz ve modelinde değişiklik göstermektedir.Cihzınızın modeline göre lens kodu KEM-490A - KEM-860A - KEM-496AAA cihazınıza ait olan ps4 gözü belirlenip RECH BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FİRMASI olarak gerekli UZMAN PERSONEL VE SON TEKNOLOJİ EKİPMANLARIMIZ ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermek için elimizden geleni yapmaktan düşük maliyet ve özverili işçilik ile sizlere hizmet vermekten onur duyarız

Bu yazının bütün hakları rechbilisim.com’a aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Servis Ücretimiz

450,00 TL

  • ADRES

  • Kükürtlü Mah 3. Kardelen Sok No:1
    Osmangazi/Bursa
  • E-BÜLTEN

  • Bizden haberdar olmak için kayıt olun.
  • SOSYAL MEDYA

© 2018 - RECH BİLİŞİM - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.